Aktywna Tablica 2018 – jedyna na rynku oferta zestawów tablic interaktywnych i monitorów interaktywnych z robotami Makeblock do obowiązkowej nauki programowania.

Wśród wielu dostępnych ofert na rynku przygotowanych pod tegoroczną edycję programu Aktywna Tablica warto szczególnie zwrócić uwagę na unikalne zestawy monitorów interaktywnych i tablic interaktywnych Promethean, oferowanych przez Incom Group, do których nieodpłatnie dołączone są roboty Makeblock do nauki programowania w szkołach.

Przygotowaliśmy bogatą ofertę na potrzeby programu Aktywna Tablica 2018. Pełna oferta znajduje się na poniższych podstronach:
Dedykowane zestawy pod program o wartości 17 500 zł,
Dedykowane zestawy pod program o wartości 14 000 zł.

Warto w tym miejscu przypomnieć, że zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Edukacji Narodowej:

Od 1 września 2017 r. programowanie będzie stałym elementem kształcenia już od I klasy szkoły podstawowej. Szkoła ma stwarzać uczniom warunki do nabywania wiedzy i umiejętności potrzebnych do rozwiązywania problemów z wykorzystaniem metod i technik wywodzących się z informatyki. Szczególny nacisk kładzie się tu na takie elementy, jak m.in.: logiczne i algorytmiczne myślenie, programowanie, posługiwanie się aplikacjami komputerowymi, wyszukiwanie i wykorzystywanie informacji z różnych źródeł, posługiwanie się komputerem i podstawowymi urządzeniami cyfrowymi oraz stosowane tych umiejętności na zajęciach z różnych przedmiotów” (źródło: https://men.gov.pl/informator)

Nowa podstawa programowa zakłada naukę elementów programowania już od poziomu klas 1-3 szkoły podstawowej, a od 4 klasy zwiększenie godzin informatyki o 30%. Polska tym samym dołączyła do grona krajów europejskich, które taką naukę już wprowadziły w poprzednich latach.

Uważa się, że umiejętność programowania  jest kluczową kompetencją młodych ludzi, którzy osiągając dojrzałość zawodową powinni odnaleźć się w realiach gospodarki cyfrowej i systemach opartych o technologie informatyczne.

Jedną z najbardziej popularnych na świecie, efektywnych, ale również atrakcyjnych metod nauki programowania w szkole jest wykorzystanie programowalnych robotów. Na rynku obecna jest już całkiem spora oferta tego typu urządzeń, natomiast bardzo często szkoły najzwyczajniej nie mają środków finansowych, żeby je kupić, bo koszt wyposażenia jednej pracowni informatycznej do wydatek rzędu kilku, a czasem nawet kilkunastu tysięcy złotych.

Incom Group, główny partner programu Aktywna Tablica oraz patron strony www.aktywnatablica.org przygotował w związku z tym unikalną ofertę, która umożliwi 5000 szkołom uzyskującym w tym roku dofinansowanie na tablice i monitory interaktywne otrzymać również nieodpłatnie podstawowe pakiety robotów do nauki programowania znanej na całym świecie i chętnie wybieranej przez nauczycieli firmy MAKEBLOCK. Roboty Makeblock swoją popularność zawdzięczają wysokiej jakości, intuicyjności i prostocie użytkowania, a dzięki wykorzystaniu najpopularniejszego języka do nauki programowania – Scratch w wersji 3.0 oraz przygotowanej przez producenta platformie pozwalającej programować w języku Python tworzą idealną platformę do zastosowania na wielu poziomach edukacji.

W ramach powyższej oferty Incom Group nie tylko dostarcza roboty, ale oferuje również pierwsze podstawowe szkolenia z zakresu ich użytkowania, a dzięki imponującej grupie Partnerów, z którymi firma współpracuje, szkoły będą miały możliwość w razie konieczności zamówić dodatkowe szkolenia.

To ważny i potrzebny krok, wspierający polskie szkoły w uzyskaniu pierwszych pomocy dydaktycznych pozwalających przygotować pracownie do obowiązkowej nauki programowania.

Szkoły w tegorocznej edycji programu Aktywna Tablica decydując się na ofertę Incom Group otrzymają w zestawach z tablicami i monitorami interaktywnymi (w zależności od wybranej konfiguracji) od 2 do aż 8 robotów Makeblock o wartości między 1 000 a 4 000 zł.

artykul-main-10