Uwaga! Nieuczciwe praktyki firm w programie Aktywna Tablica

 W ostatnim czasie otrzymujemy niepokojące sygnały z organów prowadzących, że niektóre firmy pragnące za wszelką cenę narzucić swoją ofertę w programie Aktywna Tablica stosują bardzo kontrowersyjne metody.

Jedną ze stosowanych przez takie firmy praktyk jest pozyskiwanie z organów prowadzących imienia i nazwiska osoby odpowiedzialnej w urzędzie za program Aktywna Tablica. Po uzyskaniu takiej informacji przedstawiciel firmy dzwoni do dyrektora szkoły wykorzystując dane osobowe urzędnika z organu prowadzącego z informacją, że zaleca on skorzystanie z oferty tejże firmy. Oczywiście czyni to bez zgody i wiedzy cytowanej osoby.

Prosimy o szczególne wyczulenie w tej sprawie, ponieważ takie praktyki są nieuczciwe i niedozwolone. Firmy oferujące swoje rozwiązania w programie powinny konkurować jakością sprzętu i doborem takich rozwiązań, które umożliwią szkołom zakup jak największej ilości pomocy dydaktycznych w ramach wnioskowanej kwoty.

Sugerujemy wnikliwe porównywanie cen, bo według wielu uczestników programu oferty firm są bardzo rozbieżne, co pokazują choćby propozycje na monitory interaktywne.

 

Przykładowo:

Firma X oferuje 1 monitor 65” za 9 000 zł
podczas gdy najbardziej atrakcyjna oferta na rynku to:
2 x monitor interaktywny 65” za 14 000 zł (wg portalu www.aktywnatablica.org)

 

Wiele firm wykorzystuje również możliwość zaoferowania mniejszych, zupełnie niepraktycznych z punktu widzenia sali lekcyjnej monitorów 55” za podobną cenę 14 000 zł, co może być mylące w pobieżnym porównywaniu cen.

Do momentu uzyskania i wykorzystywania środków z programu Aktywna Tablica pozostało jeszcze trochę czasu.
Proponujemy wnikliwie przyjrzeć się dostępnym ofertom i bez pośpiechu wybrać najkorzystniejszą dla Państwa szkoły.

.

Z poważaniem,

Zespół AktywnaTablica.org
www.aktywnatablica.org
Infolinia: 800 800 288

akt_logo