Szanowni Państwo,

W tej sekcji znajdziecie Państwo  2 przykładowe rozwiązania Szkolnych Pracowni Komputerowych, jedno oparte na terminalach, drugie na laptopach. Każde z tych rozwiązań możemy indywidualnie zmodyfikować w zależności od potrzeb szkoły.

Pracownia terminalowa to rozwiązanie bardzo bezpieczne, ergonomiczne i ekonomiczne. Urządzenie dostępowe (terminal) jest niewielkie, nie posiada ruchomych części ani dysku lokalnego. Zużywa bardzo mało mocy i wytwarza niewielką ilość ciepła. Jest bardzo ciche, nie generuje niepożądanych dźwięków. Nie istnieje ryzyko ingerencji w zasoby informatyczne szkoły z jego poziomu. Można nim bardzo łatwo zarządzać i dokładać kolejne jednostki. Nie zajmuje praktycznie miejsca. Jest bardzo korzystne cenowo.

Schemat działania pracowni terminalowej:

Schemat pracowni terminalowejTechnologia usług terminalowych pozwala dzielić zasoby jednego centralnego komputera pomiędzy wielu użytkowników.

W ten sposób do jednego serwera może zostać podłączonych nawet 99 użytkowników (poprzez terminale), a dostęp jest bardzo bezpieczny.

Pracownia notebookowa to propozycja dla szkół, dla których najważniejszym argumentem przy wyborze rozwiązania do pracowni komputerowej jest możliwość przemieszczania sprzętu np. pomiędzy salami. Notebooki zajmują też stosunkowo mało miejsca. Cenowo jednak takie rozwiązanie będzie zbliżone do pracowni terminalowej, ze względu m.in. na różnice w podatku VAT (terminale mogą być sprzedawane na 0% VAT). Pod względem bezpieczeństwa sprzętu i łatwości zarządzania nim wygrywa jednak pracownia terminalowa.

W obu naszych propozycjach Szkolnych Pracowni Komputerowych uwzględniliśmy także roboty do nauki programowania, monitor interaktywny oraz drukarkę 3D dedykowaną do edukacji.

Każda z pracowni może być dowolnie modyfikowana według indywidualnych potrzeb szkoły.

PROPOZYCJA KOMPLETNYCH PRACOWNI INFORMATYCZNYCH

 

Szkolna Pracownia Terminalowa

 

Szkolna Pracownia NotebookowaW celu uzyskania dodatkowych informacji o ofercie Szkolnych Pracowni Informatycznych lub przygotowaniu indywidualnej oferty dla Państwa szkoły prosimy o kontakt:

Paweł Budzik – Specjalista ds. programów rządowych i edukacyjnych

e-mail: pawel.budzik@incomgroup.pl

tel. 519 616 687

 

Monika Sikora – Specjalista ds. programów rządowych i edukacyjnych

e-mail: monika.sikora@incomgroup.pl

tel. 519 077 482

 

Infolinia 800 800 288

informacje@aktywnatablica.org

Jesteśmy firmą współpracującą z placówkami oświatowymi od ponad 15 lat. Doświadczenia w tej współpracy zdobywaliśmy dostarczając i instalując sprzęt z oprogramowaniem, a następnie świadcząc usługi wsparcia technicznego w tysiącach szkół na terenie całego kraju.

Realizowaliśmy wiele projektów edukacyjnych w programach: „Aktywna Tablica”, „Cyfrowa Szkoła”, „Szkolne Pracownie Przyrodnicze” i w wygranych przez nas przetargach organizowanych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Dzięki współpracy z największymi, światowymi producentami oraz dostawcami sprzętu i oprogramowania możemy zapewnić placówkom oświatowym najbardziej korzystne warunki finansowania wyposażenia informatycznego i multimedialnego.

Znając i rozumiejąc codzienne problemy, z jakimi borykają się szkoły w Polsce opracowaliśmy różne metody elastycznej współpracy z nimi, wychodząc naprzeciw ich potrzebom, oczekiwaniom i możliwościom.

Zapraszamy do współpracy!