Zapraszamy do udziału w konkursie dla placówek oświatowych

Zostań Ambasadorem Promethean i wygrywaj cenne nagrody

Promethean Logo_NEW_TAG_1218-white-01-01

Jeżeli Państwa szkoła zamierza wyposażyć salę lekcyjną w monitor interaktywny to serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie organizowanym przez właściciela portalu AKTYWNATABLICA.ORG przy współpracy z marką Promethean. Poza najwyższej klasy sprzętem, światowego lidera w dziedzinie tablic i monitorów interaktywnych, staną Państwo przed szansą wygrania jednej z 10 wartościowych nagród w tym Monitora Interaktywnego Promethean o wartości 6 699 zł. Dodatkowo każda z uczestniczących szkół otrzyma „Certyfikat Aktywnej Szkoły z Promethean”, a także wsparcie doświadczonych nauczycieli z tytułem „Ambasadora Promethean” w tworzeniu własnych materiałów edukacyjnych.

Zgłoś szkołę do konkursu w kilku prostych krokach

 1. Zapoznaj się z regulaminem konkursu znajdującym się poniżej.
 2. Skorzystaj z formularza zgłoszeniowego lub wyślij zgłoszenie mailem bezpośrednio na adres konkurs@aktywnatablica.org
 3. Zgłoszenie mailowe powinno zawierać:
  • Pełne dane zgłaszanej placówki oświatowej (nazwa, adres, numer telefonu, adres e-mail)
  • Imię i nazwisko dyrektora placówki
  • Imię i nazwisko nauczyciela/li (maksymalnie 2 osoby) reprezentującego szkołę
  • Dane kontaktowe nauczyciela/li reprezentującego szkołę (numer telefonu, adres e-mail)
 4. Szkoła dokonuje zakupu jednego z dwóch promocyjnych zestawów Promethean
 5. Nauczyciel reprezentujący szkołę samodzielnie lub przy pomocy uczniów przygotowuje jedną z dwóch prac konkursowy:
  • prezentację o szkole (w formacie *pptx lub w formie filmiku *avi o min. długości 5 min)
  • fragment lekcji zdalnej z użyciem monitora interaktywnego Promethean z dowolnego przedmiotu na dowolnym poziomie nauczania(min. długość 5 min)
 6. Do dnia 31 maja 2021 należy przesłać pracę konkursową wraz z „Oświadczeniem o udzieleniu licencji” mailem na adres konkurs@aktywnatablica.org. W przypadku plików o dużych rozmiarach, mail powinien zawierać link do pobrania pracy(zalecane dla plików filmowych).
 7. Szkoły nagrodzone w konkursie zostaną poinformowane o tym drogą mailową, a następnie wyniki zostaną ogłoszone publicznie.
20210301_nagrody

Przydatne pliki – do pobrania

Zestaw promocyjny: Monitor interaktywny Promethean ActivPanel 65’’ 4K Nickel + Kamera internetowa

65cali_zestaw
Cena powyższego zestawu:

6 699 zł brutto

cena obowiązująca dla szkół. Zestaw skalkulowany w oparciu
o preferencyjną stawkę VAT 0% na monitory interaktywne dla edukacji

Zestaw promocyjny: Monitor interaktywny Promethean ActivPanel 75’’ 4K Nickel + Kamera internetowa

75cali_zestaw
Cena powyższego zestawu:

8 699 zł brutto

cena obowiązująca dla szkół. Zestaw skalkulowany w oparciu
o preferencyjną stawkę VAT 0% na monitory interaktywne dla edukacji

Regulamin konkursu „Zostań Ambasadorem Promethean i wygrywaj cenne nagrody”

 1. Organizatorem konkursu jest Incom Group SA z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Mokronoskiej 6, wyłączny dystrybutor marki Promethean w Polsce i właściciel portalu dla szkół aktywnatablica.org – zwany dalej „Organizatorem”.
 2. Partnerem konkursu jest firma PROMETHEAN LIMITED z siedzibą w Whitebirk Industrial Estate, Lower Philips Road, Blackburn, Wielka Brytania – zwana dalej “Partnerem”
 3. Uczestnikami konkursu mogą być placówki oświatowe – szkoły podstawowe i ponadpodstawowe funkcjonujące na terenie Rzeczypospolitej Polskiej, reprezentowane przez wytypowanego przez dyrektora danej szkoły nauczyciela lub nauczycieli dowolnego przedmiotu na dowolnym poziomie edukacji (w zakresie klas 1-8 szkół podstawowych i klas 1-4 szkół ponadpodstawowych) – zwane dalej „Uczestnikami”
 4. Konkurs rozpoczyna się dnia 9 marca 2021 i trwa do dnia 31 maja 2021 r. Organizator zastrzega sobie możliwość przedłużenia konkursu o maksymalnie 45 dni kalendarzowych.
 5. Warunki uczestnictwa w konkursie:
  • Szkoła dokonuje zakupu monitora interaktywnego marki Promethean 65” w zestawie z kamerą internetową w promocyjnej cenie 6699 zł brutto (z uwzględnieniem 0% VAT dla placówek oświatowych) lub monitora 75” w zestawie z kamerą internetową w promocyjnej cenie 8699 zł brutto (0%VAT).
  • Dyrektor placówki typuje nauczyciela lub nauczycieli (max.2) do reprezentowania szkoły w konkursie (wystarczy zgłoszenie mailowe nadesłane przez dyrektora na adres konkurs@aktywnatablica.org). Jeśli z 1 szkoły wytypowanych zostanie dwóch nauczycieli to będą oni traktowani jako zespół reprezentujący 1 szkołę, mogącą się ubiegać o 1 nagrodę w konkursie. Placówka oświatowa biorąca udział w konkursie oświadcza, że posiada zgody na wykorzystanie wizerunku, osób które zostały zarejestrowane w przesłanym utworze na zasadach opisanych w niniejszym Regulaminie.
  • Nauczyciel zgłoszony do konkursu może zapisać się na bezpłatne szkolenie „Nauka zdalna z Promethean” prowadzone online przez doświadczoną nauczycielkę – Ambasadorkę Promethean w Polsce, które pozwoli mu przygotować się do zadania konkursowego.
  • Wytypowany nauczyciel/e przygotowują sami lub wspólnie z uczniami do wyboru:
   – prezentację o szkole (w formacie *pptx lub w formie filmiku *avi o min. długości 5 min)
   – fragment lekcji zdalnej z użyciem monitora interaktywnego Promethean z dowolnego przedmiotu na dowolnym poziomie nauczania (zgodnie z kryteriami opisanymi w pkt. 2 niniejszego regulaminu). Przygotowany fragment lekcji musi mieć min. 5 min.
 • Warunkiem udziału w konkursie jest również udzielenie niewyłącznej licencji do przesłanego utworu. Udzielenie licencji następuje nieodpłatnie przez podpisanie oświadczenia przez autora lekcji lub filmu wg wzoru stanowiącego załącznik do niniejszego Regulaminu. Oświadczenie powinno być przesłane wraz z filmem. Licencja uprawnia Organizatora i Partnera konkursu do korzystania z utworu w celach marketingowych w tym w szczególności jego publicznego odtwarzania poprzez na stronach internetowych Organizatora i Partnera konkursu jak i w mediach społecznościowych tych firm.
 • Prace w ramach konkursu nauczyciele przesyłają na adres konkurs@aktywnatablica.org do dnia 31 maja 2021 w formie:
  – prezentacji *pptx w przypadku przygotowania prezentacji o szkole w tym formacie
  – w przypadku przygotowania filmu o szkole lub filmu z lekcji zdalnej – linku do utworu umieszczonego na kanale youtube.pl, wraz z hasłem, jeśli takowe będzie stanowiło zabezpieczenie do otwarcia pliku (decyduje autor – nie ma obowiązku zakładania hasła)
 1. Prace nadesłane w konkursie będzie oceniało jury w składzie:
  Karolina Antkowiak – Przewodnicząca jury, Lider Projektu „Ambasadorzy Promethean w Polsce”, nauczycielka informatyki, fizyki i matematyki w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Pogorzeli, autorka artykułów, testerka sprzętu i oprogramowania, trener i szkoleniowiec. Posiada tytuł Microsoft Innovative Educator Expert nadawany najbardziej innowacyjnym nauczycielom na świecie. Członkini grupy SuperBelfrzy RP.
  Beata Morawska – członek jury, Ambasadorka Promethean, nauczycielka dyplomowana z ponad 20-letnim stażem zawodowym. pracownik dwóch kołobrzeskich szkół Zespołu Szkół Nr 1 im. Henryka Sienkiewicza i Zespołu Szkół Morskich im. Polskich Rybaków i Marynarzy. Należy do elitarnego grona Microsoft Innovative Educator Expert. Jest trenerem Ośrodka Rozwoju Kompetencji Edukacyjnych (WSiP), przeszkoliła (i nadal szkoli) wielu nauczycieli i dyrektorów z efektywnego wykorzystywania platformy Office365 w szkole, zarówno od strony prowadzenia zajęć, organizacji pracy placówki jaki i szeroko pojętej współpracy wewnątrz instytucji.
  Monika Sikora – członek jury, specjalistka ds. programów rządowych i edukacyjnych, z ponad 15-letnim doświadczeniem we współpracy z rynkiem edukacyjnym w Polsce, konsultantka w projekcie Aktywna Tablica, szefowa działu edukacyjnego w Incom Group S.A.
  Robert Hubluk – członek jury, przedstawiciel marki Promethean Ltd. na rynek polski
 1. Wśród nadesłanych prac zostanie wytypowanych 10 najlepszych, które zostaną wyróżnione nagrodami.
 2. Poszczególne nagrody będą własnością szkół macierzystych zwycięskich nauczycieli i zostaną wysłane na adres tych szkół do dnia 30 czerwca 2021.
 3. Nagrodami w konkursie są:
  Miejsce 1 – monitor interaktywny Promethean 65”
  Miejsce 2 – Zestaw komputerowy: ADAX LIBRA WXHC10100F C3 10100F/H410/8G/SSD256GB/GT710-2GB/W10Hx64, Monitor AOC 23,8″ 24B2XDAM VGA DVI HDMI głośniki wraz z myszą i klawiaturą ADAX
  Miejsce 3 – pakiet 10 robotów do nauki programowania Makeblock mBot-s
  Miejsce 4 – Walizka 6 robotów do nauki programowania Makeblock Codey Rocky z ładowarkami
  Miejsce 5 – Tablet Huawei MediaPad M5 lite 8,0″/KIRIN 710/3GB/32GB/LTE/GPS/Andr.9.0 Grey
  Miejsce 6 – zestaw 15 myszek komputerowych ADAX do pracowni informatycznej
  Miejsce 7 – Drukarka laserowa HP LaserJet Pro M102a
  Miejsce 8 – Robot do nauki programowania Makeblock mBot-s
  Miejsce 9 – Słuchawki z mikrofonem Rebeltec THOR 7,1 Gaming stereo USB
  Miejsce 10 – Papier ksero Canon Yellow Label A4 80g – Karton 5x ryza (2500 arkuszy) Matowy
  W przypadku nieoczekiwanego braku dostępności którejkolwiek z nagród Organizator zastrzega sobie prawo do zamiany na inną o podobnej wartości i użyteczności.
 1. Dodatkowo wszystkie szkoły uczestniczące w konkursie otrzymają „Certyfikat Aktywnej Szkoły z Promethean” oraz mają możliwość przystąpienia do Klubu „Dotykalscy – Monitor w klasie”. Jest to sieć nauczycieli, którzy w ramach np. zamkniętych grup w mediach społecznościowych mogą wymieniać się materiałami edukacyjnymi, zadawać pytania i poszerzać wiedzę z zakresu użytkowania urządzeń interaktywnych Promethean.
 2. Nauczyciele wytypowani przez swoje szkoły do konkursu, autorzy nadesłanych prac wezmą udział w dodatkowym konkursie na Ambasadora Promethean w Polsce (regulamin tego konkursu zostanie przedstawiony po zakończeniu niniejszego konkursu).
 3. Tytuł Ambasadora Promethean to szereg przywilejów:
  • Certyfikat „Ambasadora Promethean w Polsce”
  • Dostęp do unikalnej wiedzy, ciągłe podnoszenie kompetencji
  • Szkolenia dla członków społeczności Ambasadorów Promethean
  • Spotkania integracyjne
  • Przygotowanie do prowadzenia samodzielnych szkoleń w okręgu
  • Wsparcie w zakresie dydaktyki z wykorzystaniem sprzętu interaktywnego
  • Pomoc w zakresie użytkowania sprzętu w codziennej pracy
  • Udział w konferencjach dla edukacji (również zagranicą)
  • Współdzielenie zasobów edukacyjnych
 1. Organizator oświadcza, iż nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek ewentualne podatki i opłaty, do uiszczenia których mogą być zobowiązani Uczestnicy w związku z udziałem w akcji.
 2. Wyłączną odpowiedzialność za treści znajdujące się w utworach konkursowych ponoszą ich autorzy. Autorzy są odpowiedzialni za pozyskanie wszelkich zgód dotyczących udziału w filmie lub wykorzystania w filmie obcych utworów. Nauczyciel lub szkoła która go wytypowała powinni posiadać wyłączne autorskie prawa majątkowe do przesłanego utworu. Zakazane jest dostarczania w ramach konkursu treści o charakterze bezprawnym.
 3. Reklamacje związane z obsługą konkursu należy kierować na piśmie, listem poleconym, na adres Organizatora lub pocztą elektroniczną na adres konkurs@aktywnatablica.org, z dopiskiem „Reklamacja” w terminie do 30 czerwca 2021r. Reklamacja zostanie rozpatrzona przez Organizatora w terminie 14 dni od jej otrzymania. Uczestnik konkursu zostanie poinformowany o wynikach postępowania reklamacyjnego drogą elektroniczną.
 4. Organizator zastrzega sobie prawo zmiany zasad konkursu, w tym treści niniejszego Regulaminu w trakcie trwania akcji bez podania przyczyny, za stosownym powiadomieniem umieszczonym na stronie WWW.
 5. We wszystkich sprawach nieuregulowanych Regulaminem decyzje rozstrzygającą podejmuje Organizator.

Informacje dotyczące przetwarzania danych

 1. Administratorem danych osobowych uczestników konkursu „Zostań Ambasadorem Promethean i wygrywaj cenne nagrody” jest Incom Group SA z siedzibą we Wrocławiu przy
  Mokronoskiej 6.
 2. We wszelkich sprawach związanych z przetwarzaniem danych osobowych uczestników konkursu należy kontaktować się drogą mailową pod adresem konkurs@aktywnatablica.org.
 3. Przetwarzanie danych osobowych uczestników konkursu odbywa się zgodnie z postanowieniami Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) dalej:
 4. Dane osobowe uczestników konkursu, tj. nauczycieli oraz dyrektorów szkół w zakresie: imienia, nazwiska, numeru telefonu oraz adresu e-mail, przetwarzane są na postawie art. 6 ust. 1 lit. f) RODO, tj. na podstawie prawnie uzasadnionego interesu Incom Group SA jakim jest zapewnienie możliwości wzięcia udziału w konkursie oraz wypełnienie obowiązków Administratora wynikających ze złożonego przyrzeczenia opisanego w niniejszym Regulaminie w związku z art. 919-921Kodeks Cywilny, tj. ocena prac, wyłonienia zwycięzców, przekazania nagród.
 5. Dane w postaci wizerunku uczestników konkursu, który został zarejestrowany w utworze, przetwarzane są na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a RODO, tj. na podstawie zgody.
 6. Podanie danych, o których mowa w ust. 4 oraz ust. 5 jest dobrowolne, przy czym odmowa ich podania oznacza rezygnację z udziału w konkursie. Bez danych osobowych nie jest możliwa prawidłowa realizacja konkursu, a następnie przekazanie nagrody.
 7. Dane osobowe mogą być ujawnione osobom upoważnionym przez Administratora danych, podmiotom świadczącym na rzecz Administratora usługi, w tym usługi techniczne i organizacyjne, a także innym podmiotom/osobom/organom w zakresie i na zasadach określonych przepisami prawa.
 8. Ponadto na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f) RODO dane osobowe Uczestników zostaną udostępnione Partnerowi konkursu, do celów koniecznych dla jego poprawnego przeprowadzenia, związanych z przekazaniem licencji na publikację prac konkursowych oraz do celów wystawienia certyfikatów „Ambasaroda Promethean w Polsce”.
 9. Dane osobowe nie będą przekazywane do Państwa trzeciego.
 10. Dane osobowe będą przechowywane do momentu zakończenia konkursu i przekazania wszystkich nagród zwycięzcom, a następnie po jego zakończeniu przez okres przedawnienia roszczeń.
 11. Uczestnik konkursu ma prawo dostępu do treści danych osobowych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu.
 12. Uczestnik konkursu ma prawo wniesienia skargi do organu nadzoru, tj. do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna, iż przetwarzanie danych osobowych narusza przepisy RODO.